TARİHÇEMİZ

DKG Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi:
 

DKG Gıda San, Palmaş Palmiye Gıda olarak 1 Ağustos 1985 tarihinde kuru kayısı üretimine Carfi Endüstri A.Ş.'ye ait binada gerekli tadilatlar yapıldıktan sonra başlamıştır.

Bu tarihlerden itibaren başlayan, daha iyi kalite için daha iyi üretim olanaklarının yaratılması gereğine inanışı, firmanın yıldan yıla üretim alanını, üretim mekanizasyonu ile donatısını ve kalite anlayışını geliştirip iyileştirmiştir .

Bu amaç ile kurumsal kimlik çalışmalarına yeni profesyonel kadrosu ve sistem çalışmaları ile devam etmiştir. 2 Endüstri mühendisi 3 gıda mühendisi, 2 işletme mühendisinin kadroya eklenmesi ile birlikte Mayıs 2010 tarihinde AOSB'deki 5000 m2 alana sahip yeni binasına taşınmıştır.

SAP programının kurulması ile birlikte verimlilik, izlenebilirlik,istatistiki analizler ile tüm süreçlerde sürekli gelişme sağlanmıştır.

İşletmedeki donatının sayısal artışı ve modernleştirilmesine ek olarak kalite kontrol ve hijyen konularına verilen önem giderek arttırılmıştır. Bu konudaki ulusal ve uluslararası standartlar ile dış ülkelerdeki ilgili mevzuatlar, normlar ve gıda güvence kalite sistemleri devamlı izlenerek kendini geliştirmektedir.Firmanın sahip olduğu sistemler BRC belgesi, Organik ürün işleme belgesi , Kosher vb ile belgelenmiştir.

Ayrıca firmamızdaki ve işçi sağlığının korunması için 1993 yılından bu yana antlaşmalı doktorumuz bulunmaktadır. Özellikle sürekli çalışan ve kritik noktalarda görev yapan işçilerimiz verilen eğitimler ve hijyen bazlı kontrollerle sürekli bilinçlendirilmektedir.

 


Türkiye'de ilk PPO pastörizasyonu başladı.
devamını oku..
haberlerin devamı...


KURU KAYISI
DKG'nin ihracat hacminin büyük kısmını oluşturan kuru kayısı hammadde olarak Malatya'dan gelmektedir.
devamı
   
KURU DOMATES
Taze kurutmalık domatesler, Ağustos-Eylül aylarında kurutma alanlarında ortadan ikiye kesilerek güneş altına serilir ve kurutulur.
devamı
   
ÇAM FISTIĞI
Çam fıstığı, fıstık çamı ağacı kozalaklarından elde edilir.
devamı
   
KURU İNCİR
Dünyada en fazla ve en kaliteli incir Aydın bölgesi ve civarında yetişir.
devamı
   

 

Copyright DKG Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. ® 2012
Bu sitede kullanılan resim ve belgeler orijinal olup tüm hakları DKG'ye aittir.
İzinsiz kullanılamaz.
Web Tasarım - Venüs Ajans